Despre noi
Călătorii despre noi
Ultimele 91 opinii primite:
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov ieri
|
Sunt foarte neseriosi, nu recomand. Am rezervat transferul la orele 00.30. Nimeni nu a sunat in prealabil sa confirme ora, daca am ajuns.. asa cum fac celelalte companii. M-am gandit ca asta e politica lor si nu am bagat prea mult in seama asta pana cand a venit ora plecarii. Nu a venit nimeni la preluare. A mai fost o calatoare care a zis ca a incercat sa sune la numarul de telefon gasit pe bilet dar fara raspuns. Am sunat si eu, cineva a raspuns, un domn foarte plictisit, care a zis ca cineva va veni in 5-10 minute, sa mergem sa asteptam la Carrefour express ca mai sunt si altii care asteapta, nu doar noi, dar nu mai era nimeni. Dupa 25 minute am incercat sa sun iar, de 7 ori de pe 2 numere diferite fara raspuns - din care de 2 ori apeluri au fost respinse, deci apelurile au fost vazute. Cealalta calatoare a incercat si ea sa sune de nenumarate ori tot fara raspuns. Dupa aprox 10 minute (ora 00.59) ma suna un sofer care mi-a spus ca e in Comarnic in ambuteiaj - eu nu am auzit de ambuteiaj in zona aia la ora aia niciodata - a zis ca intarzie. Ce cauta soferul care trebuia sa ma preia din Bucuresti la ora 00.30 in Comarnic la ora 00.59 venind dinspre Brasov? La ora 3.12 ma suna sa imi zica ca ajuns si ca nu ma gaseste. Eu plecasem de mult pt ca nu aveam de gand sa stau sa mai astept 3 ore dupa niste oameni neseriosi, luand in considerare ca eu deja calatoream de aproape 20 ore. Ei nu au avut de gand din start sa onoreze cursa de la 00.30, si nici bunul simt sa ne sune sa ne aduca la cunostinta ca intarzie 3 ore. Au sunat de fapt dupa 20 apeluri catre dispecer (apeluri cumulate cu cealalta calatoare). Am cerut returnarea banilor, dar nimeni nu m-a contactat inca. |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov ieri
|
|
|||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni ieri
|
J’ai eu un peu d’attente au départ ( départ différé ) et le temps de trajet est un peu long ( quelques arrêts pendant le parcours ) sinon très bien, très bonne prise en charge, personnel très agréable et très sympathique. Merci |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 2 zile în urmă
|
Am asteptat 2 ore dupa transport, fara sa mi se comunice intarzierea sau fara sa mi se raspunda la apeluri de catre firma. Am aflat ca șoferul este pe drum printr-un apel de la el, dupa jumatate de ora de asteptari fara raspuns. (era la o ora si jumatate distanta). Oribil |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 4 zile în urmă
|
|
|||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni cu 4 zile în urmă
|
|
|||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 5 zile în urmă
|
Nimic de obiectat, recomand cu mare drag |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni cu 6 zile în urmă
|
Soferul deloc profesional. A mers cu geamurile deschise tot drumul ca sa fumeze. Am inghetat. Conducea cu o mana, cu cealalta ori fuma ori bea. Inainte sa plecam catre Otopeni s-a invartit prin Brasov fara sa ne anunte unde mergem daca luam pe cineva sau ce facem. |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni săptămâna trecută
|
Am făcut rezervare pt 4 persoane și fetița de 9 ani chiar daca am platit bilet intreg pentru ea a stat în brațe din cauza ca nu era spatiu |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov săptămâna trecută
|
Cu acest transport nu sunt multumita si in viitor nu mai solicit! |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni săptămâna trecută
|
Soferul ne’a presat sa fim la gara la 12:30, spunand ca pleaca, desi pe bilet scria ora de plecare 13:00. In plus am primit si mail la 12:10 anuntand plecarea la 13:00 DIN GARA. Soferul m-a sunat in repetate randuri sa imi spuna ca tb sa plece si ca tb sa fim in gara la ora 12:30. A spus ca nu e vina lui, ca el trebuie sa iasa din oras la ora 13:00. Este clar o problema, ori la sofer, ori la compania care vinde biletele. Scrieti va rog informatiile corecte de calatorie si nu induceti clientii in eroare. Raspuns Robus: Bună seara Scrie foarte clar Cu 15 minute înainte orei stabilită sa va prezentați la microbus sau autobuz Plecarea la 13;00 este din Brasov si nu de la Gara Si daca v-a sunat șoferul de mai multe ori ?! Nu e bine ?! Și dacă nu vă suna tot nu era bine Si daca ati plecat mai devreme tot nui bine si daca plecați mai târziu tot nui bine E drum e trafic e aglomerat și e tot felul de chestii apar pe traseu încercăm sa le preconizam pe toate dar nu este posibil Si cum nu ai face tot nui bine Așa ca va dorim multă sănătate si vă rugăm sa ne iertați daca v-am greșit cu ceva. Mulțumim pentru înțelegere ! |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov săptămâna trecută
|
|
|||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni săptămâna trecută
|
Am aprecia sa ne trimiteti un email sau SMS seara, inainte de plecarea de dimineata devreme cum ca soferul o sa ne contacteze cu 30 min inainte de preluare. Astfel incat sa stam linistiti ca inca aveti rezervarea noastra si veti fi la adresa a doua zi.....In rest, totul ok. Multumim! |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov săptămâna trecută
|
Recomand,totul a mers că uns personal și rezervare foarte ușor de făcut,100%. |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov săptămâna trecută
|
2,5 hours of waiting at night at airport. No reply on any call. The most disappointing carrier. I ordered transfer for 00:30 and paid. Then I was told that it is rescheduled to 02:00. Finally, driver picked us up at 03:10. No call. No information. No communication. Disgusting. |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 2 săptămâni în urmă
|
Aș sugera firmei, fie sa duca toti calatorii la adrese( costuri diferențiate), fie să-i lase pe toți în locul stabilit |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 2 săptămâni în urmă
|
Microbuzul pur si simplu a sarit peste mine |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 2 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 2 săptămâni în urmă
|
Foarte mulțumită de serviciile dv . Comunicarea cu Alex a fost nemaipomenită, am avut o călătorie fără probleme. O să vă recomand celor ce au nevoie de serviciile dv . |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 3 săptămâni în urmă
|
Soferul a plecat fara sa ia clientul. A spus ca se intoarce la punctul de intalnire si apoi nu a mai raspuns la telefon. Clientul a fost la punctul de intalnire la 02.45 , cursa fiind la 03.00. Solicit rambursarea costului si luarea de masuri administrative |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 3 săptămâni în urmă
|
A fost o experiență groaznică. Când autobuzul nu a sosit la timp, am sunat la birou și mi s-a spus că va întârzia o oră. După o oră, am sunat din nou și mi s-a spus că autobuzul va ajunge în 20 de minute. Așa a continuat timp de o oră și jumătate, până când m-am săturat de informațiile false. Nu numai că nu am fost informat despre întârziere înainte de călătorie, dar am și pierdut ore întregi degeaba. |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni cu 3 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 3 săptămâni în urmă
|
Am așteptat două ore la aeroport pentru transfer. Nu voi mai folosi niciodată transferul. Nu îl recomand nimănui! |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni cu 3 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni cu 3 săptămâni în urmă
|
|
|||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 3 săptămâni în urmă
|
Excelent felicitări! Raspuns Robus: Mulțumim Vă rugăm si o notă ! |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni cu 3 săptămâni în urmă
|
Călătoria a fost un coșmar și o bătaie de joc la adresa mea. Mai întâi nu s-a respectat orarul, în loc de îmbarcare la ora 12:20 m-am îmbarcat în jur de ora 3:45 deci cu o întârziere de peste 3 ore!!! Apoi în loc de un microbuz de 20 locuri așa cum apărea în rezervarea mea am fost preluată de un autoturism de 5 locuri. După asta, în loc de Aeroportul Ghimbav, mai întâi am fost dus la o spălătorie auto din Brașov, unde am fost transferată într-o Tesla care tocmai ieșise de la spălat, și apoi dus la Aeroport. Am ajuns la aeroport cu doar 20 de minute înaintea închiderii porții de îmbarcare. A fost un serviciu deplorabil oferit de o companie pe care nu aș mai utliza-o vreodată. Sincer mă gândesc să relatez inclusiv și prin intermediul unor postări pe social media depre lipsa de seriozitate și serviciile deplorabile oferite de firma ROBUS. Raspuns Robus: Frumoasă poezie ! Dar am mai întâlnit-o undeva ! Dar vorba este despre minciunele scrise de D-stra Colegii v-au anunțat că veți pleca mai târziu că nu are niciun rost să plecați așa devreme - ați fost de acord. Cu mine personal ști mers de la Brasov la Aeroportul Internațional Brasov și v-am si întrebat dacă totul este bine la care ați spus că e mai mult decât bine nu am bagaj de cală si mai am si timp suficient să ajung la terminal. Dar se vede ca oamenii sunt cum sunt Dumnezeu vede tot Zbor plăcut stimată D-nă |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 3 săptămâni în urmă
|
Cursa nu pleaca la ora stabilita in orar, ci se așteaptă toți pasagerii care au rezervat pentru ora respectiva. On rest, totul a decurs foarte bine, curățenie, șofer profesionist și amabil. |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni cu 3 săptămâni în urmă
|
Servicii profesioniste, comunicare excelentă. Recomand |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov luna trecută
|
Recomand serviciile. |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni luna trecută
|
A avut o întârziere de 35 de minute față de ora comunicată |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov luna trecută
|
|
|||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov luna trecută
|
Bunǎ ziua! Din pǎcate nu am avut experinta bunǎ cu acest transfer! Dupǎ ce copilul meu a fost nevoit sǎ aștepte 3 ore la aeroportul Bǎneasa, soferul a pretins sǎ plǎtesc in cash incǎ odatǎ pretul transferului, sustinând ,cǎ banii plǎtiți pe data de 11.05 2026 ( in momentul rezervǎrrii ) au fost virati inapoi in contul meu. Pânǎ în momentul de fațǎ nu au sosit banii în cont ! Soferul a cerut 180 de lei !Am dat 150 pentru cǎ nu am avut cash acasǎ la ora 4 dimineta! A plecat foarte furios! |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni luna trecută
|
|
|||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov luna trecută
|
Soferul a fost super ok si calatoria a fost ok |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov luna trecută
|
Comunicare excelenta cu soferul care ma tinut la curent tot timpul si mi-a dat toate explicatiile necesare , foarte amabil . Cursa fara nici un fel de incidente . Din experienta mea recomand cu drag . |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov luna trecută
|
Tenía una reserva a las 7:30 y finalmente salió a las 9:45. Tenía reservas en otro sitios que perdí por la demora producida. Y cuando le comento al conductor si me puede dejar en la estación de autobuses (para evitar perder más tiempo) me dice que no o que le pague 40leis.. un servicio nefasto |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov luna trecută
|
Un sofer foarte amabil si bine pregatit in gestionarea persoanelor |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov luna trecută
|
|
|||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov luna trecută
|
datorita faptului ca o turista mi-a luat ghiozdanul din avion, pana s-a descoperit al cui este si a revenit la aeroport sa mi-l returneze, am pierdut microbuzul. nemaiputand veni tot cu firma dvs, mi-am cumparat bilet la alta firma. am sunat la firma pt a mi se returna banii, dar raspunsul a fost: ati avut loc alocat, microbuzul v-a asteptat, dvs nu ati venit, deci, nu se returneaza banii. nu mi se pare corect! daca nu plateam biletul online, ce ati fi facut? ati fi venit in aeroport dupa mine sa va platesc biletul? am dat 3 stele la personal, pt sofer. pt el as fi dat 5, dar cum nu pot face diferente, am dat doar 3. dezamagitor! [email protected] 0744201938 |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni luna trecută
|
|
|||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni luna trecută
|
|
|||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov luna trecută
|
|
|||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov luna trecută
|
|
|||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov luna trecută
|
|
|||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov luna trecută
|
|
|||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov luna trecută
|
|
|||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni luna trecută
|
|
|||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov luna trecută
|
|
|||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni luna trecută
|
Profesioniști,foarte amabili recomand cu plăcere! |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov luna trecută
|
Calatoria a decurs bine. Doar vreau sa specific ca acesti oameni pun mai mult pret pe bani decat pe omenie si oameni.Eram singurul calator pentru Fagaras si l-am rugat frrumos pe sofer sa nu intre in oras si sa mearga pe centura. orasului exact aceeasi distanta cat ar face pana la statia lor din oras, ,efectiv mi a reprosat ca trebuie platit suplimentar. Atat vreau sa subliniez ca. eu l-am ajutat intr-o problema a lui gratis iar el nu a vrut sa faca un bine . Sper sa devina mai buni . |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni luna trecută
|
Mă bucur că am avut ocazia să călătoresc cu firma dumneavoastră. Totul a mers foarte bine. Mulțumesc și cele mai bune urări pentru viitor! |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov luna trecută
|
Conditi foarte bune din toate privintele |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni luna trecută
|
O intarziere a cursei de 2 ore necomunicata de angajatii companiei clientilor nici in urma celor 3 telefoane date la dispecerat sau a discutiei cu soferul, decat dupa ce trecusera 1 ora jumate de asteptare, inuman, iresponsabil, neserios, neprofesionist. |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni luna trecută
|
|
|||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni luna trecută
|
Multumim pentru promptitudinea serviciilor si pentru amabilitatea owrsonalului. Calatoria a decurs foarte bine, am ajuns la destinatie in conditii de siguranta si confort. Recomand serviciile de transport si cu siguranta vom mai apela la serviciile firmei ROBUS |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni luna trecută
|
|
|||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni luna trecută
|
worst service ever!!! I was waiting for two hours! nobody knew English and I almost miss the flight. Terrible company, I will tell this to everyone Raspuns Robus: Vorbim engleză perfect Daca este asa cum spuneți Dvs de ce vă ascundeți numele ? De ce nu ați fost la locul indicat biletului ? E dreptul Dvs să spuneți cui doriți ce doriți dar nu înțeleg ce legătură are cu compania noastră. O zi excelentă să aveți în continuare! |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni luna trecută
|
Excelent. |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni cu 2 luni în urmă
|
Domnul sofer foarte comunicativ si amabil. Recomand. |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 2 luni în urmă
|
Foarte mulțumit |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni cu 2 luni în urmă
|
Sunt foarte mulțumit de cursă |
|
||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 2 luni în urmă
|
Autobuzul a întârziat 30 de minute și nimeni nu m-a contactat, așa că a fost destul de confuz și nepotrivit, deoarece nu știam dacă va ajunge sau nu. În rest, șoferul și călătoria au fost bune. |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni cu 2 luni în urmă
|
A fost a doua oara cand am folosit serviciile Robus si am fost foarte multumit. De data aceasta am fost transferat la firma Low-Cost, dar nu m-a deranjat, totul a decurs foarte bine. Comunicare foarte buna din partea soferilor, ceea ce este important din punctul meu de vedere. Cu siguranta voi mai folosi serviciile Robus si recomand si altora. |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
OTP-BV-01 Otopeni - Brasov cu 2 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni cu 2 luni în urmă
|
Foarte bine șoferul foarte atent și amabil |
|
||||||||
|
BV-OTP-01 Brasov - Otopeni cu 3 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
cu 3 luni în urmă
|
Cursa a plecat cu o întârziere de mai mult de 2 ore din Otopeni. Șoferul a trebuit să se întoarcă la primul punct de întâlnire la Luckoil Băneasa pentru a mai lua un pasager "uitat". Întârzierea nu a fost anunțată cu 24 de ore înainte, am fost contactată de șofer pe WhatsApp la 6:30 și am fost întrebată dacă aș putea să plec cu o cursă la 8:30 motivând că parte din pasageri vor întârzia deoarece un avion are întârziere. Firma de transport nu a avut nicio soluție pentru aceasta situație. Când am contactat reprezentantul firmei pe numărul de telefon de pe bilet, acesta a răspuns că nu știe despre ce este vorba, deși fusese în contact tot timpul cu șoferul. Condițiile de călătorie (mașină) a fost acceptabilă, atitudinea șoferului a fost una amabila. Dar organizarea din partea firmei de transport foarte proasta și la fel și atitudinea reprezentatului. Solicit returnarea sumei de bani, cel puțin parțial. Menționez că am ales să mă opresc in Brașov. |
|
||||||||
|
cu 3 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
cu 3 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
cu 3 luni în urmă
|
Top! |
|
||||||||
|
cu 3 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
cu 3 luni în urmă
|
Super |
|
||||||||
|
cu 3 luni în urmă
|
Very good! |
|
||||||||
|
cu 3 luni în urmă
|
|
|||||||||
|
cu 3 luni în urmă
|
Ok |
|
||||||||
|
cu 3 luni în urmă
|
A fost excepțional Șoferii de nota 10. Merită toată lauda! |
|
||||||||
|
cu 3 luni în urmă
|
Călătoria a fost în regulă,doar că trebuie să informați șoferii să fie mai prietenoși și să comunice mai eficient. Rezervarea a fost făcută pt data de 1.03 ora 7 dimineața.Cu 15 min mai devreme trebuia să fie deja în gara prezenți după condițiile citite la achiziționarea biletului,ar șoferul mă sunat la 6:35 că vrea să plece fără mine.I-am comunicat faptul că am citit alte condiții dar că totuși în 4 minute voi fi prezentă A fost total neprietenos și cumva mi-a retezat șansă de ai explica situația spunandu-mi că dacă vrea întoarce rezervarea și nu mă mai duce la aeroport. In rest nimic de obiectat la felul cum a condus sau alte lucruri neobișnuite. |
|
||||||||
|
cu 3 luni în urmă
|
Super. Thanks. |
|
||||||||
|
cu 4 luni în urmă
|
Am facut rezervare pentru cursa Bucuresti-Brasov cu plecare la 00:23, compania robus srl.
Aceasta nu a circulat.
Nu am.fost anuntat din timp de acest lucru si a trebuit sa stau 3 ore in benzinaria Lukoil.
Pana la urma un dispecer mi-a facut transfer catre o alta companie cu plecare la ora 3:00.
Low Cost- super sofe, conditii de calatorie si siguranta.
Daca eram alt gen de persoana sesizam ANPC.
Multumesc! Raspuns Robus: Bună ziua Ați fost anunțat din timp ca la 00;23 nu avem masina ca prima masina va fi la 2;45 sunt doua emailuri trimise către Dvs . Îmi pare rău ca nu le-ati citit. |
|
||||||||
|
cu 4 luni în urmă
|
|



